2016 aasta tagasivaade

2016 aasta oli kindlasti elu muutev aasta, seda nii tehtud plaanide kui ka saavutuste mõttes. Imestan samas kuidas lumepallid hakkavad tegelikult veerema juba varasemast ajast ja nii võib 2016 aasta suurimaks mõjutuseks pidada 2015l aastal tehtud korteri ostu.
2015 aasta märtsis eesmärkide kirja panemise ajal olin kindel minu/ meie üks ja ainus eesmärk on kasvatada oma lisatulu- kuid asjade kokkulangemisel ostsime hoopis oma kodu. 2016 aasta võib pm pidada selle sisustamise aastaks sest just sinna läks väga väga suur osa sellest rahast mis palgast üle jäi.

Kodu ostuga tuleb kaasa ka soov täiendavalt suurendada oma turvatunnet ning seepärast sai teiseseks fookuseks tagavara fondi loomine, seda tasemel mis meid ka tegelikult turvaliselt paneb tundma. Tänaseks võin öelda eelmainitud fond aitab kindlasti paremini magada minul kui Sirlul sest teame mis iganes ka ei juhtu siis mõned kuud saame kindlasti oma vahenditega hakkama ilma, et peaksime investeeringutest raha “pätsama”.

2016 aastat võib pidada ka murranguliseks kahe eksperimendi mõttes
1. Bondora- Nimelt olen lõpetanud igasuguse re-investeeringu nimetatud portaali. Tiksutan raha välja ning kannana igakuiselt välja kohe kui summa on suurem kui 100 eur. Peamiseks põhjuseks on usalduse kaotus meeskonda kes antud ettevõtmist veab. Usalduse puudumine tuleneb portaali jätkuvatest igapäevastest muudatustest mille tulemusena nad ka enam ise minu arvates ei tea kas müüvad siga või kägu. Fundamentaalsed muutused tehakse ära ja siis alles hakatakse ise ka vaatama, et mida tegelikult tehti.
2.Amazon- Rohkem saab lugeda siit

Aasta suurim väärtus loovaks tegevuseks võiks lugeda hoopis enese arengut. Areng on toimunud tänu raamatutele. Jah, just täpselt- need sõnad tulevad minu kui põlise filmisõbra suust kes on juba aastaid väitnud, et miks lugeda raamatut kui sama stoori saab kätte hoopis filmist/õppevideost ja ilma, et peaksid kulutama  kümneid tunde iganenud paberlehtede taga. Tänaseks olen taaskord taasavastanud õppimise võlud ja nii ma siis taas loen heameelega neid “iganenud paberlehti”. Kusjuures raamatute suurimaks eeliskes pean just seda et pead need korralikult ette võtma ja läbi töötama.

Nüüd siis aga raamatutest mis enim muljet on avaldanud või lausa fundamentaalselt muutusi põhjustanud:

Investeeringu mõttes suurimaks muutjaks on kindlasti- The new trading for a living by Alexander Elder. Raamat või pigem lausa õpik mille tulemina sain kindlasti täpsemaks oma vaateid investeerimise mõttes. Õppisin ennast fokuseerima endale sobiliku ajavöötme mõttes ning leidsin kinnitust paljudele tõdedele millest lähtuvalt olin enne käitunud kuid ei olnud suutnud luua praktilisis KPI’sis sisenemise ja väljumise mõttes.
Raamatu läbitöötamiseks ja ideede katsetamiseks ning hüpoteeside ehistamiske kulus ligemale 2 kuud. Täna on reeglid loodud, nüüd nagu ikka, peaees vette ja hakkame kohe katsetama :)
Need kes antud raamatut lugenud on siis saavad ka aru järgmisest ekraanipildist- mis siis näitab Merko hetkeseisu ning minu valitud parameetrite järgi loodud graafikut.

elder

Sinine joon üleval on Merko sulgemise hind. Oranz ala näitab kui suhteliselt alla või ülehinnatud merko turu hind hetkel on. Olles siis allapool nulli on hetkeline seis alahinnatud ning tegemist karu turuga- sellel eesmärk on tabada antud stükli turu põhja. Rääkides aga olukorras kus ala on ülevalpool 0’i siis on tegemist Pulli turuga ning viitab hetkel võiks olla sobiv aeg müügiks.
Täpsustuseks võin öelda, et oranzid/kollased jooned joonisel on Müü soovitused (kalkulatsioonide põhjal) ja hallid Osta soovitused. Hetkel on ajaloolises mõttes mudel kasumlik, ja testin seda siis reaalselt. Olen täna teinud ühe tehingu ja see on olnud müügi oma. Ootan aga järgmist positsiooni võtmise aega ja olen valmis kohe kui taas näitab ostu soovitust.  Eks vaatame mis tulevik toob, kuid see on mudel on asi millest kindlasti räägin ka tulevastes postitustes.
Lisaks nõuab kindlasti mainimist, et antud raamatuni viis mind pettumine Bondoras. Olin alustanud järjekordset sukeldumist B statistikasse kui mõistsin ajaloolisest “tarkusest” mille olin varasemalt omandanud B mõttes pole miskit tolku. Ehk kõik need kümmned ja kümmed tunnid olid pm maha visatud aeg sest B tiim on fundamentaalselt muutnud tulpi ja nende tähendusi. Seega otsustasin pigem suunata oma tähelepanud turu võimalustele mis on seadusega paremini reglementeeritud ja ei luba turuosalistel endal luua väärastunud statistikat nagu B’s seda oma portaalis teeb- heaks näiteks sobib nende XIRR arvutus loogika.
Muide eelmainitud raamat on tulemas tänu Äripäevale Eesti keeles, ehk need kes inglise keelset lugemist ette ei taha võtta siis oodake veel mõnda aega. Omalt poolt soovitan kindlasti läbi töötada Inglise keelne versioon eriti veel kui kavatsed seda kasutada inglise keelsete aruannetega aktsiate analüüsiks- sest siis tekkivad paremad seosed mõistete jms vahel mis on raamatus ja mis on aruannetes.

Teiseks suureks muutjaks on KUIDAS LAPSED EDU SAAVUTAVAD. VISADUS, UUDISHIMU JA ISELOOMU VARJATUD JÕUD Autor: PAUL TOUGH
Raamat mis kaanepildi järgi on mõeldud noortele vanematele kuid sobib minu arvates suurepäraselt kõigile kes tahavad paremini mõista teisi inimesi, või ennast. Antud raamat sattus minu kätte Sirlu kingitusena kes arvas see peaks mulle sobima- ja tal oli 100% õigus.
Raamat aitab mõista mis on tegelikult see mis määrab selle kas laps….. hiljem täiskasvanu on edukas või mitte (ei see ei ole IQ), lisaks annab nõu kuidas, kuna ja mida õpetada ühes või teises vanuses olevale inimesele. Raamat räägib mis on vaeste ja rikaste laste erinevus nii; elu, õppimise, kasvatamise ja ka vanemate tegevuse mõttes. Kindlasti pean seda kohustuslikuks lugemissoovituseks ning isiklikult usun suures ulatuses ideid/põhimõtteid mida raamatus jagatakse.

Hetkel on pooleli ANNA JA VÕTA. MIKS TEISTE AITAMINE MEID EDUKAMAKS MUUDAB
Autor: ADAM GRANT Raamat mis räägib edust ja edukusest, ning sellest millised inimesed saavad edukaks. Autor on leidnud ja rakendanud väga huvitavat lähenemist mis puudutab inimeste klasifitseerimist nende üldise suhtumise alusel. Tema lähenemise järgi saab jagada inimesed; võtjateks (üle laipade oma tahtmise poole), sobitajateks (sa teed mulle mina sulle ja peame skoori kes kellele võlgu on) ja andjateks kelle peamine eesmärk on endast anda soovimata tasuks ei midagi muud kui võimalust anda ning tänu sellele ka ise õppida ja luua oma suhtevõrku. Idee on kuidagi nii puhas ja lihtne, et olen ka ise pisut nakatunud. Kasutasin raamatud mitmeid näiteid selleks, et saada paremat sotti oma tiimi liikmetest nende arenguvestlustel. Lisaks hinnata värbamisel uut inimest, et mõista kes ta tegelikult on!?

Ootamas on veel mitmeid huvitavaid raamatuid nagu Kuidas ma investeerin börsiaktsiatesse autoriks Seppo Saario jne

Suureks muutuseks võib pidada ka 2016 viimasel kuul täide viidud töökoha vahetus. Sõbra väitel muide tundub see vahetus väga suures korrolatsioonis olevat rahakrati järjestikuste rekordite hüüetega kuusissetuleku mõttes mille tulemusena minu ego olevat saanud piisavalt haavata- ning pidavat uue ning tulusama töö leidma :)  On kuidas on, igatahes vahetus sai tehtud ning arenguvõimalus paistab olevat väljakutse vääriline.

Uus aasta toob endaga kaasa vahendite otsest suunamist taas investeeringutesse- buffer on täis, kodu on sisustatud so Let the funn begin :)

Advertisements

4 thoughts on “2016 aasta tagasivaade

  1. Pingback: Rahaasjad

  2. Pingback: Pilguheit varasalve – jaanuarikuu – rahakratt

  3. Pingback: Pilguheit varasalve – jaanuarikuu - Blog24

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s