Lapse rõõmud

Hei Hei
Mäletan kunagi ühes postituses hõiskasin (ei viitsi otsida linki siia- Bardon my Laiskus), et lapsega seonduvad kulud ei olegi nii hullud kui algselt arvasin. Mõtlesin vaataks nüüd mis sellest mõttes tänaseks saanud on. Aasta hakkab vaikselt täis saama Härra Jesper on äsja saanud 7 kuuseks kuid kulutused tema nimel hakkasid toimuma ilmselgelt juba varem.
Sirlu on õnneks Õnnestunud nakatuda eelarve pidamisse nii süvitsi et on ka piinliku täpsusega ülesse märkinud kõik selle mis on kulunud (õrnema sugupoole hinnangul Investeeritud Lapse tuleviku) Härrale.
Naljatades võib ju öelda, et kui suudame eelarvet sama motivatsiooniga pidada veel järgmised 18 aastat siis on võimalik selle perioodi lõpus Härrale ka esitada arve kogu kulutuste summale kuid see oleks vist liigratsionaalsus millega antud juhul tegemist oleks.
Aga oki hakkame siis pihta. Mainin igaks juhuks enne “starti ” et sünni kuuks on Härral aprill.
Detsember 2016 Kabuum – 200 eur ja  start on antud. 70 eur oli perekool (jah käisin kohal vaatasin kõiki neid sünnitamise jms videosid) – Ikkagi perfect Dad nagu isadepäeva sokid ütlevad :) muu 130 ja sentidega läheb riietele.
Jaanuar– Sirlul kõht kasvab ja juba kõlavad vihjed et kui me asju ostma ei hakka siis pean märtsis kõik ise ostma ja seda ma juu ometi teha ei taha. Ehk siis langen ning summad hakkavad kenasti kasvama.  Jaanuari kulu kokku siis 1346 ja sente pealekauba.  Ligi poole (709) sellest on vanker- Tänaseks pean kiitma Sirlut tema eeltöö eest  ja valik oli igati hea ning asjalik (kuigi veel lumes pole õnnestunud sellega maadelda). Teiseks suureks kuluks oli voodi 255+ madrats ligi 60. siis veel müstilised kulud nimega Bandaaz (pidin googeldama et teada saada pm on tegemist kõhutoetajaga vms) Muus osas nipet näped muud kulud kui enamus ülejäänud siiski riided.
Veebruar kulu kokku 861 (huh vähemalt pea poole jagu vähem kui eelmine kuu) kuid siiski märkismist väärt summa. 400 läks turvahällile, 150 lapse lamamistool ja 202 kummutile ikeast. nipet näpet veel ja ongi summa täis.
Märts 584 (Trend on meeldiv ja summad lähevad väiksemaks). 153 sellest voodi pesu ja täiendused (baldahiin jms), 119 disain tekk – langeb kategooriasse esimese lapse vasikavaimustus/hellitus. Lisaks 170 eest veel riideid.
Aprill 96 eur ja peamise osa moodustab sellest mähkimise alus, muu on pampud, lapid ja igast muud vidinad. Kuu kulutused olid tugevasti mõjutatud asjaolust et olime haiglas+ kodusel reziimil pool sellest.
Mai 514 eur sellest 230 oli Pildistamine ja muu  kas mänguasjad 30% või veel 70% riideid.
Juuni 571 sellest jällegi üle poole on riided muu on pampud, rohud jms.
Juuli 414 millest ligi 100 on talvekombe. Lisaks on sellest kuus lisandunud uus kululiik nimega trenn (etteruttavalt võin öelda tänaseks on 3 tk neid: ujumine, laulmine ja võimlemine) antud kuul siis kulu 65.  20 on ka näiteks hamster moodi mänguasi mille tellisin aga mille Omniva tagasi saatis hiina – väites ei saanud mind kätte. Üldiselt võib öelda et 80% taaskord rõivad.
August 267 ja taaskord 70% riideid ja 30% mänguasju.
Oktoober  220  sellest 80 trennid jms ning muus osas on taas riided ja mänguasjad.

Usun sinul kes sa seda loed on sama küsimus nagu ka minul kes ma seda kokkuvõtted teen. Miks nii palju riideid??
Aus vastus on, et ega me ju alguses ei teadnud kui suur ta on aga tahtsime valmis olla eluga enne tema tulemist. Teiseks riiete alla lähevad ka Sirlu “teemakohased” riided mis panid teda hästi ja mugavalt tundma raseduse ajal ning pärast.
Kolmandana võib ka välja tuua selle, et kuigi poiss kasutab täna suuruses 68-74 suurust (neid kellel lapsi pole siis alustasime suurusest 50) siis on tema garderoobis on ka 86 suurusi ehk siis asju mis on ajast ees- lootuses tulevikus juurde osta vaja vähem.

Miks ma sellest kõigest siia kirjutan, ja miks peaks see huvitama finantsvabaduse poole pürgijat? Vastus on tegelikult võrdlemisi lihtne.
Kogusumma mis tänaseks loeme lapse asjade peale kulunud on 4921 eur ja see ei sisalda nö jooksvaid kulusid (SEB rahapäevik ei erista pampude kulu toidukulust ja sama juhtub ka kui ostad ravimeid nii endale kui lapsele apteegist).

Ma ei tea kuidas on teie nimetatud summaga (4921) kuid nii meie kui ka Rahakratti peres (kuigi tema pruut vist ei tea et ta on pere liigegi) on see päris suur summa. Ja see on  ilmselgelt mõjutanud minu/meie postituste sagedust ja motivatsiooni tegeleda finantsvabaduse saavutamisega.

Kokkuvõtteks
Don’t get me wrong its not all about money. Ja eriti veel kulu mõttes – eks omamoodi tulu on ka lapsega nii näiteks on  1090 on pm tulnud toetuste ja kingitustena Härrale kuid tema peamine väärtus pole rahalises mõttes loetav. Lisaks on Hurmurlik naeratus, ning kõik need magamata ööd mille subtiitritest püüame Sirluga veel siiamaani aru saada.

NB ootamatu motivatsiooni tõuge  on tekkinud raha kogumise mõttes uue eluaseme jaoks- sest tänaseks on ikka tunda, et 2 tuba ei jagu hästi kolme inimese vahel- aga sellest täpsemalt juba mõnes muus postituses.

1 positiivne uudis ka seda kategooriast put ur money where ur mouth is- Volkswagen stock on tänase seisuga 35% ostu hetkest tõusnud- Urr ütlen selle peale.

9 thoughts on “Lapse rõõmud

 1. Vau! Vaatasin järgi – kui meie laps oli 7 kuune, oli kulunud meil kulunud 1077€. Praeguseks on ta 2 aastat ja 2 kuud ning summa 3400€.
  Laps on terve ja rõõmus, käib samuti laulmas/tantsimas, ujumas jne, lisaks saab iga kuu raha enda Omaraha kontole, riided on seljas ja kõht täis.
  Ma olen alati arvanud, et elame päris säästlikult ja sain just sellele kinnituse…

  Like

  • Väga tubli- peamiselt selles osas, et Laps on rõõmus ja rõõsa. Muus osas lähen nutan nurgas natuke ning siis lähen pean ühe tõsise vestluse Sirluga :) Ja see omaraha on good point- ma panen pisut mujale – aga jah ka meie muretseme tema tuleviku eest- aga see on veel lisaks muu kulu liik.

   Like

 2. Loodetavasti see ikea kummut on mingi turvalisem. Siin uudistes vahepeal räägiti mingisest mis kergelt ümber läheb ja lastele peale kukub. Mingi võimalus oli seda seina külge kinnitada, et oleks ohutum.
  Lapse peale kulunud summa on muidugi jõhker. Isega vanker maksis meil juba poole vähem. Mis meid aga aitas oli see, et venna sai aasta varem isaks, siis saime sealt palju riideid.
  Muidu aga kõike paremat ja head investeerimist!

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s